Чи справді молоко шкодить дорослим, викликає болі в животі, алергію і діарею?        

Багато з побоюванням ставляться до молока і виключають його зі свого раціону. Причина тому – міфи про те, що молоко дорослим протипоказано, що воно перетравлюється насилу, викликаючи процеси бродіння в кишечнику, ріст патогенних грибів і накопичення шлаків в організмі. Воно – причина алергії, аутоімунних захворювань, метеоризму і інших страшних недуг …

Але чи так це? Адже будь-який дієтолог скаже, що молоко – це джерело поживних речовин, нехтувати якими не варто. Тому ми вирішили розвінчати 4 найбільш популярних міфу про молоко.

Віковий фактор

Міф: «Молоко можуть пити тільки діти, організм дорослої його не засвоює».

Як стверджують лікарі, молоко прекрасно засвоюється і дорослими, і дітьми. Молочний цукор (лактоза) Топ-4 міфів про молокорозщеплюється за допомогою лактази. Наявність цього ферменту не залежить від віку: і у дітей, і у дорослих він виробляється в достатній кількості.

Виняток становлять люди, у яких порушена вироблення цього ферменту (але таких відносно небагато). До речі, це не заважає їм вживати деякі кисломолочні продукти – кефір, йогурти, сири та інші.

Можете провести експеримент: випити склянку молока і подивитися, що вийде. Якщо не відчуєте жодних змін у самопочутті, значить, лактази у вас вистачає.

Революція в животі 

Міф: «Від молока у дорослих буває діарея, метеоризм і болі в животі».

Так, буває. Якщо у людини виробляється недостатньо ферменту лактази, про який ми писали вище. Алергічні реакції можуть виникнути і у дітей, і у дорослих. І навіть один і той же чоловік в різному віці може по-різному переносити молоко. Словом, все залежить від індивідуальних особливостей організму.

Ще одна причина «кишкових революцій» – надмірність. Якщо випити за один раз цілий літр молока, наслідки можуть бути непередбачуваними. Потрібно знати міру і пам’ятати, що молоко – це не питво, а їжа, яку потрібно вживати правильно. І що важливо – окремо від інших продуктів.

Чи не жирно буде?

Міф: «Від молока поправляються».

Тільки в тому випадку, якщо пити його літрами, 5-6% і більше жирності. Якщо купувати продукт 2,5% жирності і насолоджуватися ним в помірних кількостях, збільшення у вазі вам не загрожує. Калорійність молока (2,5%) – 52 ккал на 100 г. До того ж, воно багате корисними ненасиченими жирами, необхідними для життєдіяльності організму.

Топ-4 міфів про молокоЧиста користь

 

Міф: «Молоко сприяє «зашлакованості» організму».

Молоко містить в собі величезну кількість калію і, навпаки, сприяє виведенню «сміття» і зайвої рідини. Тому цей продукт рекомендують людям, що страждають остеопорозом. А також радять пити всім, у кого підвищена набряклість. Молоко (в силу того, що воно є слабким збудником шлункової секреції) також рекомендують язвенникам, хворим на гастрит і людям з підвищеною кислотністю шлунка. Молоко корисно при хворобах жовчного міхура та жовчних проток, при хронічних захворюваннях печінки і атеросклерозі. А гіпертонікам воно допомагає знизити тиск. Кардіологи радять пити молоко і збільшити кількість овочів і фруктів у раціоні людям з хворим серцем.