Якщо відчуєте занепад сил , згадайте про молоко. Дослідники довели , що цей напій бадьорить , і в цілому відмінно підходить для відновлення працездатності.
 
Вчені з’ясували , що амінокислоти, що входять до складу молочних білків (як і взагалі білків) , найкраще стимулюють вироблення в гіпоталамусі мозку орексину . Цей гормон , що синтезується особливими клітинами , стимулює неспання і підтримує енергетичну рівновагу організму.
 
Активність орексину пов’язана не з обсягом з’їденої їжі , а з її складом , вважають фахівці . Такі якості як уважність і зібраність , за їх словами , посилюються після вживання білкової їжі на противагу вуглеводної. Бадьорість , яку викликає молоко , говорить не тільки про вплив білкових структур на вироблення орексину . Відчуття бадьорості підкріплюється ще блокуванням впливу цукру , яке також виробляють амінокислоти.
 
При цьому вживання молока корисно не тільки з точки зору відновлення працездатності. Активізуючи виробництво гіпоталамусом орексину , цей напій ще й побічно бореться з безсонням , збільшенням ваги. Порушення сну і повнота пов’язані з млявим виробленням в головному мозку цього медіатора.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ТОП-4 МІФИ ПРО МОЛОКО

АЛЕРГІЯ НА МОЛОКО