Дослідження вчених з Китаю свідчить про те, що поліпшити якість когнітивного функціоналу можна дуже простим методом – потрібно лише якийсь час побути під сонцем. Доводи фахівців наведені у журналі Cel.

Дослідники з Науково-технічного університету Китаю констатували: сонячний допомагає головного мозку у засвоєнні нової інформації. Цей ефект виникає завдяки тому, що під впливом ультрафіолету стає більш активним зростання і виникнення нових нейронів.

Судячи з того, що пише Cell, науковцями, ретельно вивчили особливості хімічного складу нейронів мозку, було помічено, що сонячні промені стимулюють вироблення уроканінової кислоти. До цього наука виявляла, що дана речовина утворюється у вигляді відповідної реакції організму на ультрафіолет в шкірі. Її вироблення необхідне для захисту клітин від ушкоджень і мутацій, риса яких виникає при впливі сонячного опромінення.

Читайте також:  Що допомагає схуднути жінкам близько 50 років і старше: поради дієтолога

В експериментах китайських дослідників з мишами уроканиновую кислоту знайшли в головному мозку, чого до сих пір ні разу не траплялося. При цьому з’ясувалося, що у тварин, на яких впливав ультрафіолет, поліпшувалися когнітивні функції. Зокрема, гризуни швидше запам’ятовували нову для них інформацію.

Остаточний висновок про вплив ультрафіолету на мозок вчені зроблять після проведення нового дослідження.

Джерело: МедікФорум