Мелькають цятки в очах, дзвін у вухах, слабкість у кінцівках, бліда шкіра, занепад сил, втрата концентрації – все це може сигналити про те, що у людини значно знизився тиск. Тиск, який впав і викликаний ним напівнепритомний стан є одними з найбільш частих недуг жарким літом.

За словами лікаря Вікторії Савицької, в ситуації з падінням тиском не варто самостійно приймати будь-які препарати, якщо ліки не приймалися раніше, і не призначалися терапевтом. Що можна зробити – це випити чашку міцного солодкого чорного чаю. В ідеалі – з курагою.

Кава теж сприяє підвищенню тиску, але також може спровокувати спазм судин (якщо, наприклад, різниця між нижнім і верхнім показником тиску більша). Тому, зазначила лікар, краще не ризикувати і не пити зовсім.

Падіння тиску може стати наслідком багатьох чинників. Нерідко це відбувається на тлі нестачі поживних речовин, тим більше, що в спеку пропадає апетит і їсти не хочеться. В такому випадку буде корисно перекусити – конкретно, з’їсти чорний хліб з маслом і сиром. Цей вид бутерброда містить жири, вуглеводи, а також вітамінів групи В – нутрієнти, які швидко відновлюють енергетичний тонус.

Також змученій від низького тиску людині будуть корисні сухофрукти, які активізують захисні сили і допомагають серцю завдяки високому вмісту калію.

Якщо випадки падіння тиску повторюються, необхідно звернутися за обстеженням. Причиною цього порушення можуть бути як стреси і втому, так і гормональні порушення, діабет, серцева недостатність.

Джерело: МедікФорум