Типова західна дієта з високим вмістом жирів може збільшити ризик хворобливих розладів, характерних для людей з такими захворюваннями, як діабет або ожиріння. До такого висновку прийшли вчені з Техаського медичного університету в Сан-Антоніо.

Більш того, зміни в дієті можуть значно зменшити або навіть повернути назад біль, викликану станами, пов’язаними із запаленням, наприклад, артритом, травмою або хірургічним втручанням.

Нове відкриття допоможе лікувати пацієнтів з хронічним болем шляхом простої зміни дієти або розробки ліків, що блокують вивільнення певних жирних кислот в організмі. Дослідження, над яким група вчених працювала більше п’яти років, було опубліковано в журналі Nature Metabolism.

Доктор Джейкоб Бойд, один з перших авторів, використовував кілька методів, щоб вивчити роль поліненасичених жирних кислот в больових станах. Вчені виявили, що типові західні дієти з високим вмістом поліненасичених жирів омега-6 служать значним фактором ризику як запального, так і невропатичного болю.