Група дослідників з Каліфорнійського університету в Девісі виявила особливий тип стовбурових клітин, які можуть зменшити кількість вірусу ВІЛ, що викликає СНІД.

Крім цього, вони можуть підвищити противірусний імунітет організму і відновити лімфоїдні фолікули кишечника, пошкоджені вірусом імунодефіциту мавп, еквівалентом ВІЛ у людей.

Дослідження, опубліковане в JCI Insight, показало механізм, за допомогою якого мезенхімальні стовбурові / стромальні клітини (МСК) посилюють імунну відповідь організму на вірус. Вчені також представили дорожню карту для розробки багатоаспектних стратегій викорінення ВІЛ.

Хоча антиретровірусні препарати ефективно пригнічують реплікацію вірусу, вони не звертають назад збиток, який завдано імунітету. Дослідники вводили отримані з кісткового мозку МСК макак-резусам, у яких був зімітований СНІД, був порушений імунітет і функції кишечника.

Читайте також:  5 ключових відмінностей між симптомами застуди та ковіду - нові дані

Дослідження показало, що МСК можуть модулювати, змінювати і ремоделювати пошкоджену ділянку слизової оболонки. В результаті швидко росли антитіла і т-імунні клітини, націлені на вірус. Стовбурові клітини зіграли важливу роль у відновленні лімфоїдних фолікулів. МСК також пропонують можливість для інноваційної багатоаспектної стратегії лікування ВІЛ, що доповнює існуючі методи.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News