Рак легенів є одним з найбільш поширених типів, і близько 47 000 людей щорічно отримують погані новини про цей діагноз. Складність раку легенів полягає в тому, що на ранніх стадіях зазвичай немає симптомів, що вказують на це захворювання. Тепер дослідження пов’язують добавки, що підвищують імунітет, з більш високим ризиком цього стану.

В останні роки добавки піддаються ретельному вивченню через їх побічних ефектів. Багато експертів стверджують, що переваги, які вони пропонують, не варті ризиків.

Дослідники з онкологічного центру Університету Колорадо з’ясували, що безрецептурні добавки можуть фактично збільшити ризик розвитку раку, якщо їх приймати понад рекомендовану денну норму.

Встановлено, що винуватцем підвищення ризику раку легенів на 20 відсотків є бета-каротин. Це червоно-помаранчевий пігмент, що міститься в різних рослинах і фруктах, який в організмі перетворюється на вітамін А. Морква, ймовірно, найбільш відома високим вмістом бета-каротину. Версія цього пігменту в добавках обіцяє підвищити імунітет і зберегти шкіру здоровою.

Дослідження, яке проводилося більше двох десятиліть, показало, що прийом дози, що перевищує рекомендовану, може збільшити ризик розвитку раку легенів. За іронією долі, все почалося з того, що дослідники хотіли подивитися, чи може прийом додаткових вітамінів і мінералів знизити ризик розвитку раку.

Один з дослідників тім Байєрс сказав:

“Ми виявили, що добавки насправді не були корисними для їхнього здоров’я. Насправді, деякі люди хворіли на рак частіше, коли приймали вітаміни”.