Рак легенів є одним з найбільш поширених типів, і близько 47 000 людей щорічно отримують погані новини про цей діагноз. Складність раку легенів полягає в тому, що на ранніх стадіях зазвичай немає симптомів, що вказують на це захворювання. Тепер дослідження пов’язують добавки, що підвищують імунітет, з більш високим ризиком цього стану.

В останні роки добавки піддаються ретельному вивченню через їх побічних ефектів. Багато експертів стверджують, що переваги, які вони пропонують, не варті ризиків.

Дослідники з онкологічного центру Університету Колорадо з’ясували, що безрецептурні добавки можуть фактично збільшити ризик розвитку раку, якщо їх приймати понад рекомендовану денну норму.

Читайте також:  Хвороба Альцгеймера: 11 поведінкових змін, які торкаються до 90% людей з деменцією

Встановлено, що винуватцем підвищення ризику раку легенів на 20 відсотків є бета-каротин. Це червоно-помаранчевий пігмент, що міститься в різних рослинах і фруктах, який в організмі перетворюється на вітамін А. Морква, ймовірно, найбільш відома високим вмістом бета-каротину. Версія цього пігменту в добавках обіцяє підвищити імунітет і зберегти шкіру здоровою.

Дослідження, яке проводилося більше двох десятиліть, показало, що прийом дози, що перевищує рекомендовану, може збільшити ризик розвитку раку легенів. За іронією долі, все почалося з того, що дослідники хотіли подивитися, чи може прийом додаткових вітамінів і мінералів знизити ризик розвитку раку.

Один з дослідників тім Байєрс сказав:

Читайте також:  Дефіцит вітаміну B12: симптом, який часто пропускають

“Ми виявили, що добавки насправді не були корисними для їхнього здоров’я. Насправді, деякі люди хворіли на рак частіше, коли приймали вітаміни”.