Коли і чому від протягу насправді погано стає?

Людське тіло має певну температуру і може віддавати в простір деяку кількість тепла. Вчені пояснюють: якщо, наприклад, людина знаходиться в холодному приміщенні, яке не продувається, навколо нього утворюється невеликий шар тепла, який подібно до гідрокостюму в холодній воді захищає від дії негативних температур. Але ситуація зміниться, якщо на нього буде направлено повітряний потік.

«Коли ми стоїмо на вітрі, тепле повітря навколо тіла постійно зміщується, в результаті тіло остигає, ми замерзаємо. Цей ефект посилюється, якщо шкіра волога, наприклад, через пот – виникає додаткове випарне охолодження».

Ось чому захворіти через протяг цілком реально.

Лікарі кажуть, що коли поверхня тіла остигає, кровопостачання його периферичних відділів зменшується, тому що організм прагне сконцентрувати більше тепла навколо стратегічно важливих органів, щоб не допустити їхнього переохолодження. Це може негативно впливати на слизову оболонку носа та горла, яка починає гірше функціонувати через знижений кровообіг. Оскільки слизова оболонка є частиною імунного захисту, її ослаблення дозволяє вірусам легше проникати в організм.

Висновок: якщо ви маєте гарне здоров’я, то не обов’язково занедужаєте тільки тому, що постояли на протягу. Але про всяк випадок перед провітрюванням кімнати оберніть навколо шиї шарф або тепліше одягніться, або покиньте приміщення, поки в ньому відкрите вікно і відчуваються сильні потоки повітря.

Поширена проблема. Слід пам’ятати: протяги можуть викликати напругу або м’язовий спазм у шиї, спині, причому ця проблема стає більш актуальною з настанням тепла. Охолодний ефект вітерцю, невеликого протягу в такий період може здатися навіть комфортним, проте він може призвести до звуження кровоносних судин та надмірної напруги м’язів.

Висновок: як би не було спекотно, не слід знаходитися поблизу вентиляторів і відкритих вікон з протягом, потоки повітря не повинні потрапляти безпосередньо на ділянки тіла, особливо якщо організм розпалений і виділяє піт.