Навчитися усвідомлено вживати алкоголь може бути однією з кращих в житті звичок.

Спеціалізується на лікуванні алкогольної залежності нарколог Мартін Престон (Великобританія) озвучив в інтерв’ю п’ять порад, як пити більш усвідомлено, а, значить, помірно.

Намагайтеся не пити протягом робочого тижня. Багато людей, втомившись від напруги робочого тижня, починають випивати ввечері вже в середу або четвер. Експерт зазначає, що загалом немає нічого страшного в тому, щоб випити за вечерею один або два келихи вина.

Але важливо розуміти: пиття спиртного в будні збільшує загальну кількість алкогольних одиниць, якщо людина традиційно споживає спиртні напої у вихідні. В результаті до кінця тижня це може змусити відчувати себе більш виснаженим, сприяти розбитості вранці в понеділок.

Читайте також:  Небезпечно для печінки: названо одну з найгірших харчових звичок

Уникайте шотів. Шот – це невелика порція спиртного, іноді змішаного напою, зазвичай споживана швидко, залпом. Нарколог радять уникати такої форми випивки, оскільки вона сприяє швидкому сп’янінню і втраті контролю – людина не помічає, що вживає істотну кількість алкоголю. Слід віддавати перевагу напоям, які можна пити повільно, маленькими ковтками.

Пийте воду між напоями. Алкоголь робить організм зневодненим, знижує активність імунної системи, скорочує рівень енергії. Порада Мартіна Престона: потрібно пити воду не тільки між прийомами спиртного, але і випивати її перед сном після «алкогольного» вечора.

“Склянка води між напоями допоможе підтримувати рівень гідратації, а також втамувати спрагу, що не дасть вам занадто швидко випити наступну порцію алкоголю. Пиття води перед сном допомагає тілу відновлюватися і протягом ночі”.

Читайте також:  Для серця, шкіри та настрою: названі головні переваги темного шоколаду

Уникайте змішування напоїв. Коли людина п’є тільки якийсь один напій, це не тільки допомагає йому уникнути деяких неприємних симптомів на ранок, але і сприяє кращому самоконтролю.

“Спроба дотримуватися одного напою покращує здатність відстежувати, скільки стандартних напоїв було випито за вечір”.

Впевнено говорите “ні” алкоголю. Нерідко згода випити є способом соціалізації-людина в компанії не відмовляється, тому що п’ють всі. Мартін Престон підкреслює: якщо було прийнято рішення провести вечір без спиртного, потрібно твердо дотримуватися його. Усвідомлення того факту, що ви дієте у відповідності зі своїми уподобаннями, закріплює функцію самоконтролю, підкреслює нарколог.