Нове дослідження, представлене в журналі BMC Medicine, показало, що ризик розвитку психічних розладів у дітей значно зростає, якщо вони жили з тими, хто має загальний психічний розлад.

Дослідження, проведене Кардіффським університетом, показало, що діти, які росли поруч з людиною з психічними проблемами, на 63% частіше відчували будь-які складнощі з психічним здоров’ям, включаючи, тривогу, депресію, антисоціальну поведінку і розлади особистості.

Дослідники використовували анонімні дані про госпіталізацію і записи терапевтів, в яких відстежувалося 190 тис. дітей, що живуть в Уельсі від народження до 15 років. Дані враховували проблеми психічного здоров’я, наявність відповідних симптомів.

Дослідження, засноване на даних за 14 років з 1998 по 2012 рік, також встановило зв’язки між членами домогосподарства, у яких були психічні розлади, та іншими станами у дітей, наприклад, харчовими розладами. Вчені виявили, що психічні розлади серед членів домогосподарства були пов’язані з 42% – збільшенням порушень розвитку, включаючи порушення навчання або уваги.