Щоб схуднути, доведеться скоротити кількість споживаних калорій. Але екстремальні усічення можуть бути чреваті неприємними наслідками. Зокрема, проблемами з кишечником. До такого висновку прийшло нове дослідження, опубліковане в журналі Nature.

Вчені вивчили 80 літніх жінок, чия вага варіювалася від злегка надлишкового до важкого ожиріння. Протягом 16 тижнів половина учасниць під медичним наглядом дотримувалася рідкої дієти, калорійність якої не перевищувала 800 калорій в день. Інша половина харчувалася як раніше і стала контрольною групою.

До і після періоду дослідження всім учасницям був проведений аналіз кишкового мікробіома. У контрольній групі по завершенні дослідження змін виявлено не було. Однак у групі, що сидить на низькокалорійній дієті, вони відбулися.

Вчені відзначають, що бактерії адаптувалися до поглинання великої кількості цукрів, щоб вижити. Це викликало дисбаланс у типах бактерій із збільшенням шкідливих-Clostridioides difficile. Їх надмірна кількість в організмі здатне викликати діарею і коліт. Захворювання можуть перейти в хронічну форму навіть при регулярному лікуванні.