Вчені в медичному центрі Пекіна провели дослідження і встановили час збереження коронавірусу в людському організмі.

Лікарі з’ясували, що у половини перехворілих COVID-19 вірус зберігається в організмі від одного до восьми днів, навіть після зникнення всіх симптомів. Тому вчені вважають за необхідне продовжити термін карантину для тих, хто вилікувався від коронавірусу на один-два тижні.

Медики проаналізували дані 16 пацієнтів, середній вік яких 35,5 років. Всі вони одужали і мали негативний вірусний статус. Захворювання у кожного проходило в різному ступені тяжкості. Інкубаційний період становив в середньому п’ять днів, у всіх були підвищена температура, кашель, біль у горлі і задишка, повідомляється в журналі ATSJournals.

За останніми даними ВООЗ, у світі зафіксовано 600 863 випадки зараження. Лідером за кількістю заражених стали США – 104,3 тисячі випадків, Італія опинилася на другому місці з 86,5 тисячі інфікованих, на третьому місці Китай — 81,4 тисячі. Число жертв COVID-19 по всьому світу становить майже 27,4 тисячі, майже 133,4 тисячі осіб вилікувалися.

Спалах коронавірусу нового типу вперше був зафіксований в грудні 2019 року в китайському Ухані. 11 Березня Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила ситуацію з коронавірусом пандемією.

Карта поширення коронавірусу COVID-19 у світі: