Перші випробування показали можливе збільшення тривалості життя на 15%.

Японська дослідницька група заявила, що розробляє вакцину проти старіння. Вона дозволяє позбутися від так званих зомбі-клітин, які накопичуються з віком і пошкоджують сусідні клітини. Про це пише The Japan Times.

Вчені, очолювані професором Університету Джунтендо Тору Мінаміно, визначили білок, виявлений в старіючих клітинах людей і мишей. На його основі була створена пептидна вакцина, що активує імунну систему людини і змушує її атакувати клітини, які перестали ділитися.

Тести показали, що препарат викликав вироблення антитіл в організмі мишей, які через білі кров’яні тільця атакували старіючі клітини в їх організмі. Середня тривалість життя лабораторних гризунів, які приймали препарат, збільшилася на 15% в порівнянні з контрольною групою, А у особин, які страждають артеріальною ригідністю, спостерігалося значне скорочення пошкоджених ділянок кровоносних судин.

Поки невідомо, чи буде препарат схвалений для клінічних випробувань на людях. Навіть якщо це станеться, то чекати результатів доведеться мінімум кілька років.

І все-таки відкриття виглядає дуже перспективним. Адже клітинне старіння корелює з безліччю захворювань похилого віку, включаючи хвороби Альцгеймера і Паркінсона, катаракту, серцево-судинні захворювання, діабет II типу і рак. Нова вакцина може допомогти істотно просунутися в їх лікуванні.