Порушення циркадних ритмів, які задають ритм усім біологічним ритмам організму, відіграє у наборі ваги. Дослідники з медичного коледжу Weill Cornell Medicine провели два дослідження, під час яких виявили, що стрес у невідповідний час доби може змінити метаболізм. А це призведе до збільшення накопичення жиру в організмі.

Висновками вчені поділились на сайті навчального закладу. Одне дослідження показало, що стрес, спричинений хронічним введенням глюкокортикоїдних гормонів стресу та порушенням нормального добового циклу вивільнення, запускав тимчасовий захисний механізм у мишей. В результаті у гризунів збільшувалися зростання жирових клітин та вироблення інсуліну.

“Якщо тварини зазнають стресу у невідповідний час, це має драматичний ефект”, – каже старший автор дослідження, доктор Мері Теруель. – Миші не харчуються по-іншому, але у них виникає велике зрушення у метаболізмі, яке викликає збільшення ваги”.

Згідно з другим дослідженням, попередники жирових клітин перетворюються на такі клітини лише під час певної фази циркадного циклу. Вона відповідає вечору у людей. Вчені відзначають, що важливо навчитися синхронізувати клітинний і циркадний годинник організму. “Багато працює проти здорового метаболізму і може сприяти збільшенню ваги, коли циркадний ритм порушується”, – додає доктор Теруель.