Дослідження, опубліковане в Journal of Gerontology: Medical Sciences, показало, що ступінь втоми, яку деякі види діяльності викликають у літньої людини, може передбачити ймовірність смерті в найближчі три роки.

За проведення роботи відповідали фахівці з Піттсбурзького університету. Це дослідження стало першим, що вказує на те, що фізична стомлюваність може бути показником ранньої смерті.

Літні люди, які набрали найвищі бали втоми, мали в два рази більше шансів померти в наступні 2,7 року в порівнянні з однолітками, які втомлювалися менше. Провідним автором дослідження була доктор Ненсі В. Глінн, доцент кафедри епідеміології у вищій школі суспільних наук Пітсбурзького університету.

Читайте також:  Косметолог пояснила, чому утворюються чорні цятки на обличчі

Спільно з колегами вона використовувалася шкалу стомлюваності для оцінки майже трьох тисяч чоловік у віці 60 років і старше. Учасники оцінювали втому за шкалою від нуля до п’яти після неквапливої 30-хвилинної прогулянки, прибирання будинку або важкої роботи в саду.

Після врахування різних факторів, що впливають на смертність, команда виявила, що учасники, які набрали 25 балів або вище, мали в 2,3 рази більше шансів померти через 2,7 року. Глінн зазначає, що заняття спортом підвищують витривалість людини, а отже, позначаються на стомлюваності. Таким чином фізична активність може продовжити життя.

Джерело: eurekalert