З віком підтримка когнітивного здоров’я стає все більш важливим. На даний момент 55 мільйонів людей у всьому світі страждають деменцією-синдромом, який впливає на розумові здібності. Експерти кажуть, що виникнення деменції в міру дорослішання не є дорогою в один кінець. Знизити ризик мінімум на 30 відсотків можна за допомогою простого підходу.

Переваги фізичних вправ для здоров’я мозку давно встановлені. Але недавні дослідження підтвердили, що виконання фізичних вправ в пізньому віці може мати значний вплив на ризики деменції і хвороби Альцгеймера, передає Express.

Фактично, дослідження, опубліковане в журналі Alzheimer’s & Dementia: The Journal of the Alzheimer’s Association, показало, що фізична активність в літньому віці найкраще підтримує здоров’я мозку і знижує вплив когнітивного старіння. У ньому також наголошується, що відсутність фізичної активності є причиною більше чотирьох мільйонів випадків деменції.

Читайте також:  Експерти назвали корисні для здоров'я серця продукти

Керувала дослідженням Кейтлін Касалетто, доктор медичних наук з Центру пам’яті і старіння при Каліфорнійському університеті. Щоб визначити ступінь впливу фізичних вправ на здоров’я мозку літніх людей, її команда записала дані про рухову активність 404 осіб, а потім провела посмертну оцінку мозку. Вони виявили, що у тих, хто тренувався частіше в більш пізньому віці, ймовірність розвитку хвороби Альцгеймера або інших форм недоумства до моменту смерті була значно нижче.

Інші дослідження також підтверджують ці висновки. Дослідження з аналогічним дизайном, опубліковане в журналі Neurology в 2019 році, показало, що частіше займаються спортом літні люди краще справлялися з тестами на пам’ять, а їх когнітивні функції вище.

Читайте також:  7 плюсів для здоров'я від лимонної води