Вода і сонцезахисний крем – головні змінні в період сильної спеки. Однак експерти підкреслюють, що є продукти, від вживання яких, навпаки, варто відмовитися.

Кава і чай

Кава і чай мають сечогінні властивості. За даними Harvard Health Publishing, при їх вживанні нирки вимивають зайву воду, що, в свою чергу, знижує кров’яний тиск. Але в спеку важливо, щоб в організмі було якомога більше води. В іншому випадку може наступити зневоднення.

Фенхель, артишоки і спаржа

Деякі овочі також мають сечогінний ефект. Амінокислоти в спаржі, наприклад, є природними діуретиками і зменшують затримку води. Подібні амінокислоти присутні і в інших продуктах, таких як цибуля, часник, болгарський перець, артишоки і фенхель.

Читайте також:  Вживання локшини швидкого приготування може призвести до хвороб серця

Манго

Свіже стигле манго здається прекрасним варіантом для літньої спеки. Але, на жаль, у цього смачного плоду також є сечогінний ефект. У фрукті багато калію, який природним чином вимиває воду. Експерти підкреслюють, що манго краще замінити полуницею або динею, через велику кількість води в них.

Алкоголь

Надмірне споживання алкоголю в спеку може призводити до зневоднення. Печінка після потрапляння алкоголю в організм перевантажується, що негативно позначається на загальному стані. Якщо в звичайний день цей процес закінчується похміллям, то в спеку наслідки будуть гірше.