Американські вчені встановили, що перець чилі здатний позитивно впливати на організм людини, в тому числі збільшувати тривалість життя. За словами експертів, перець чилі має протизапальний, антиоксидантний ефект, регулює рівень глюкози в крові і навіть позитивно впливає на боротьбу організму з раком.

Це пов’язано з капсаїцином – з’єднанням, яке надає перцю чилі характерну гостроту від слабкого до інтенсивного при вживанні.

Попереднє дослідження, представлене на наукових сесіях Американської кардіологічної асоціації в минулому році, було спрямоване на встановлення конкретних переваг вживання перцю чилі для довголіття, пише видання Express 27 квітня.

Щоб проаналізувати вплив цього продукту на смертність від усіх причин і, зокрема, від серцево-судинних захворювань, вчені провели 4729 дослідження за даними з п’яти провідних світових баз даних охорони здоров’я.

Записи про здоров’я та харчування понад 570 000 чоловік у США, Італії, Китаї та Ірані були використані для порівняння результатів у тих, хто вживав перець чилі, з тими, хто рідко або ніколи не їв перець чилі.

У порівнянні з людьми, які рідко або ніколи не їли перець чилі, аналіз показав, що люди, які їли цей продукт, мали:

  • Відносне зниження смертності від серцево-судинних захворювань на 26%;
  • Відносне зниження смертності від раку на 23%;
  • Відносне зниження смертності від усіх причин на 25%.