Підвищений артеріальний тиск, або гіпертонію, називають “тихим вбивцею”. Захворювання часто протікає без симптомів. Якщо сила тиску крові на стінки судин сильно зростає, в організмі відбуваються серйозні зміни, які підвищують ризик серцевого нападу або інсульту.

Як відзначають лікарі, в раціон можна включити продукти і напої, які сприяють нормалізації артеріального тиску і допомагають знизити ризик, пов’язаний з гіпертонією. Три таких напою прості, доступні і дуже корисні, пише Express.

Низькокалорійне (нежирне) молоко

Молоко має високий вміст фосфору, калію і кальцію – трьох важливих мікроелементів, пов’язаних зі зменшенням ризику гіпертонії. Згідно з дослідженням, опублікованим у British Journal of Nutrition, Заміна жирних молочних продуктів на продукти з низьким вмістом жирів також може допомогти знизити артеріальний тиск.

Читайте також:  Профілактика передчасного старіння: рекомендації експерта

Гранатовий сік

Гранатовий сік також багатий калієм та іншими корисними для серця поживними речовинами і має в три рази більшу антиоксидантну активність, ніж зелений чай або червоне вино. А огляд клінічно обґрунтованих досліджень 2017 року показав, що регулярне вживання гранатового соку може значно знизити кров’яний тиск.

Чай

У дослідженні, опублікованому в The Archives of Internal Medicine, було вивчено вплив вживання чаю на ризик розвитку гіпертонії у 1507 китайських чоловіків і жінок, що живуть на Тайвані. У тих, хто пив хоча б півсклянки зеленого чаю або чаю улун помірної фортеці в день протягом року, такий ризик виявився на 46% нижче, ніж у тих, хто не вживав ці напої. А у тих, хто щодня випивав більше двох з половиною чашок чаю, ризик розвитку цієї хвороби знизився на 65%.

Читайте також:  Якість зору: 3 причини регулярно перевіряти очі