ГоловнаНовини Здоров'яВчені назвали продукти для захисту від хвороб серця, мозку і печінки

Вчені назвали продукти для захисту від хвороб серця, мозку і печінки

Продукти з холіном, що забезпечують щоденну норму його споживання, дають захист від розвитку серцево-судинних захворювань, ожиріння печінки, деменції та інших вікових дисфункцій мозку. Вчені настійно радять регулярно їсти такі продукти, повідомляє журнал Goodhouse.

Горошок

Холін не є ні вітаміном, ні мінералом. Речовина природним чином виробляється організмом в печінці, але більша частина рекомендованої добової дози надходить з їжею.

“Холін необхідний всім, хоча його споживання є досить низьким. Його отримання пов’язане з поліпшенням когнітивних функцій, більш сильним захистом від старечих проблем з пам’яттю. Особливу потребу в ньому відчувають вагітні жінки, оскільки речовина відіграє важливу роль в процесах розвитку мозку у плода”, – говорить Мішель Хоінг Бауч, вчений з Університету Міссурі.

Читайте також:  Вчені з'ясували тривалість ідеального статевого акту

За словами Бауч, жінкам необхідно споживати до 450 мг на день, чоловікам трохи більше. Ті, хто з’їдає рекомендовану дозу, значно покращують свій захист від хвороб серця і судин, печінки, мозку.

“Дослідження 2019 року показало: збільшення кількості холіну в раціоні може знизити ризик виникнення хвороби Альцгеймера, деменції та інших ранніх вікових хвороб центральної нервової системи. Даний ефект холіну пояснюється його властивістю знижувати рівень гомоцистеїну, який є запальним агентом, повільно руйнує мозок у літніх людей”, – констатувала вчений.

Експертка додала, що існують також дослідницькі дані, що показують, що звичка їсти продукти з холіном корелює зі зменшеним ризиком раку печінки і раку молочної залози у жінок.

Читайте також:  Що станеться з організмом, якщо відмовитися від солодкого

“Дослідження, що проводилося в 2014, виявило, що не страждають ожирінням жінок з більш високим споживанням холіну знижували ймовірність хвороб печінки на 28%”, – розповіла фахівчиня.

Які продукти відрізняються високим вмістом холіну?

  • Найкращим джерелом холіну є яловича печінка.
  • Вчені радять їсти яйця: одне містить близько 150 мг холіну, третина рекомендованої добової кількості.
  • Сир і цільні молочні продукти – можуть містити до 40 мг холіну (на 100 грамів продукту).
  • Червона картопля – 57 мг холіну в 100 грамах продукту.
  • Квасоля та інші бобові – до 17 мг холіну в порції.
  • Броколі. Півсклянки бланшованого продукту містить 31 мг холіну. Цвітна капуста – трохи менше.
Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News