Певні продукти, – якщо їх їсти ввечері,- можуть бути небезпечні тим, що викликають безсоння, надаючи на організм непотрібну тонізуючу дію.

Багато людей впевнено скажуть, що продуктом, що викликає безсоння, є кофеїн. Він входить в “велику трійку”, здатну викликати проблеми з нічним сном, – кофеїн, цукор, алкоголь. Продукти та напої, в яких вони містяться, можуть легко позбавити сну, якщо вони вживаються ввечері. Тому, наприклад, у вечірній час краще відмовитися від шоколаду або чашки традиційного чаю (виняток – трав’яні), в яких присутній кофеїн.

Медики нагадують, що багато продуктів сьогодні містять прихований цукор. Його буває багато в соусах, знежирених молочних продуктах, їжі готового виробництва. Увечері їх теж краще не їсти – це небезпечно через ймовірний розвиток безсоння, труднощі із засипанням.

Читайте також:  Ознака уві сні, яка сигналізує про низький рівень естрогену

Існують і інші продукти, вживання яких ввечері небезпечно з тієї ж причини. Далеко не завжди вони справляють враження руйнівників сну.

Гостра їжа. Проводилося в Австралії дослідження показало: гострі, пряні продукти сприяють порушенню фази глибокого сну, що дуже небезпечно – вона важлива для нічного відновлення головного мозку, його очищення від речовин, що провокують нейродегенеративні хвороби. Також гостра їжа здатна викликати печію, кислотний рефлюкс, що посилюють проблему безсоння.

Грейпфрут. З’їдені ввечері, також сприяють появі печії.

Баклажан. Продукт відрізняється підвищеною кількістю амінокислоти тірамін, що може збільшити вміст в крові норепінефрину – нейромедіатора з ефектом стимулятора. Баклажани ввечері їсти не слід, вони підвищують тонус замість розслаблення.

Читайте також:  Експерт перерахувала продукти, які допоможуть повернути здоровий вигляд волосся

Огірки. Їх споживання активізує вироблення сечі подібно питтю води перед сном і провокує безсоння через нічних походів в туалет. Також в цьому плані небезпечні інші овочі з високим вмістом води.

Важка їжа. Щільні тваринні білки і жири небажані ввечері. Вони вимагають посиленого тривалого перетравлення, що напружує організм, який потребує ввечері в релаксі. Особливо небезпечно ввечері їсти бекон, в’ялене, копчене, оброблене м’ясо.