Вчені провели дослідження, що аналізує як зовнішні, так і внутрішні фактори, які можуть вплинути на появу прищів. У чому наявність акне визначається продуктами, присутніми в раціоні людини.

Підсумки наукової роботи були представлені в рамках зустрічі вчених на 28-му Конгресі EADV в Мадриді. У дослідженні оцінювався вплив різних погіршуючих факторів на прищі більш ніж 6,7 тисячі учасників з шести країн Америки і Європи. Результати показали, що значно більше людей з прищами (48,2%) щодня вживають молочні продукти порівняно з особами, які цього не робили (38,8%).

Різниця була статистично значущою для солодкої газованої води або сиропів (35,6% проти 31%), випічки і шоколаду (37% проти 27,8%) і солодощів (29,7% проти 19,1%). Виявилося, що 11% тих, хто страждає від акне споживають сироваткові білки, а 11,9% — анаболічні стероїди.

Крім харчових звичок, вплив забруднення або стресу також частіше спостерігався у учасників з акне в порівнянні з контрольною групою. Дослідження показало, що жорсткі методи догляду за шкірою були більш поширені у тих, хто страждає від прищів. За оцінками експертів, від акне страждає кожна десята людина, що робить проблему восьмою за поширеністю захворювання у світі.