Нове дослідження показує, що люди, дієта яких сповнена овочів, фруктів і ягід, мають на 20% менший ризик зниження когнітивних функцій. Дослідження було представлено в журналі Neurology.

Вся справа у флавоноїдах, природних сполуках, що містяться в рослинах. Вони вважаються потужними антиоксидантами. Вчені відзначають, що флавони і антоціани можуть мати найбільший захисний ефект.

У дослідженні взяли участь 49,5 тис. жінок (середній вік 48 років) і 27,8 тис. чоловіки (середній вік 51 рік). За 20 років спостереження люди кілька разів заповнювали анкети, в яких вказували частотність вживання різних продуктів. Двічі оцінювалися когнітивні здібності учасників.

Група з найвищою кількістю флавоноїдів в середньому споживала 600 міліграмів (мг) щодня. Після коригування таких факторів, як вік і загальне споживання калорій, було встановлено, що люди, які споживали більше флавоноїдів мали більш низький ризик когнітивного зниження в порівнянні з тими, хто нехтував вживанням флавоноїдів.

Дослідники також вивчили окремі флавоноїди. Флавони, що містяться в деяких спеціях і жовтих або помаранчевих фруктах і овочах, володіли найсильнішими захисними якостями і були пов’язані з 38% зниженням ризику когнітивного скорочення, що еквівалентно 3-4 років.