Чай з лимоном здатний пошкодити зубну емаль і сприяє карієсу, а також може збільшити ризик розвитку виразкової хвороби, констатують медики.

У такого напою, як чай з лимоном, має цілий ряд переваг для здоров’я. Зокрема, він підтримує нормальну роботу травної, нервової та імунної систем, а також здоровий стан шкіри. Але, незважаючи на свої достоїнства, чай з лимоном може і нашкодити організму, – перш за все при непомірному вживанні.

Так, при постійному вживанні чаю з лимоном через вплив лимонної кислоти на зубну емаль остання стане руйнуватися, і з часом це може призвести до виникнення карієсу. Крім того, надлишок кислоти вкрай негативно впливає на слизову оболонку шлунка і кишечника, провокуючи її виразки.

Любителям чаю з лимоном не варто забувати, що він має сечогінний ефект, а, значить, активує вимивання з організму корисних мінеральних речовин, в тому числі кальцію. Між тим, дефіцит цього мінералу знижує міцність кісток і зубів, погіршує стан волосся і нігтів.

Крім того, чай з лимоном протипоказаний вагітним жінкам: кофеїн, що міститься в ньому, заважає плоду нормально розвиватися і може спровокувати алергію у дитини. Вагітні жінки повинна обов’язково обговорювати з лікарем вживання кофеїновмісних напоїв, підкреслили експерти.

Джерело: МедікФорум