Вчені Ексетерського університету провели нове масштабне дослідження сну людей. В результаті з’ясувалося, що якщо людина не прислухається до своїх природних циркадних ритмів, його ризик депресії і більш поганого самопочуття збільшується.

Дослідження, опубліковане в журналі Molecular Psychiatry, також виявило докази того, що “жайворонки” краще захищені від депресії.

Дослідники припускають, що це пов’язано з сучасними робочими годинами. COVID – 19 призвів до більш гнучких схем роботи. Це дослідження показує, чому людині важливо підлаштовувати свою роботу під природні циркадні ритми.

Команда грунтувалася на попередньому дослідженні, що виявило 351 ген, пов’язаний з хронотипом («жайворонок» або «сова»). Використовувалися дані 450 тис. осіб. Крім їх генетичної інформації використовувалися дані анкети, в якій люди самостійно розповідали про свій хронотип.

Вчені виявили, що люди, життя яких протікала у відриві від природних біологічних ритмів, з більшою ймовірністю повідомляли про депресію, тривогу і погіршення самопочуття.