У всіх різні порогові значення того, скільки потрібно їсти, щоб придушити почуття голоду. В результаті саме поняття переїдання може відрізнятися в залежності від ситуації і людини. В цілому, воно визначається як споживання більшої кількості їжі, ніж організм в стані комфортно переварити. Як пояснив лікар Юден Харрі, перша ознака переїдання – здуття живота з безліччю травних симптомів. Згодом така звичка призводить до збільшення ваги і ожиріння.

Щоб уникнути таких наслідків, експерти радять використовувати кілька простих хитрощів.

Корисні перекуси

В першу чергу медики радять тримати на очах корисні продукти, замість чіпсів, цукерок та інших шкідливих снеків. “З очей геть-з серця геть-найпростіший спосіб контролювати свій апетит”, – розповіла лікар-дієтолог Ілана Мюльштейн. Фахівчиня порадила звести кількість таких продуктів в раціоні до мінімуму, пише GH.

Хороший сон

Сон покращує роботу майже всіх систем організму, і коли його недостатньо, відбувається збій. Дослідження показують, що сон менше 7 годин на добу з більшою ймовірністю викличе неконтрольоване відчуття голоду, що неминуче призведе до переїдання і набору зайвої ваги.

Бути попереду голоду

Медики радять не дозволяти собі зголодніти настільки, щоб потім можна було з’їсти “цілого бика”. Експерти рекомендують тримати під рукою білкові продукти, якими можна швидко і корисно перекусити. “Сирні палички, м’ясне асорті з індички, хумус, смажений нут, горіхи, енергетичні кульки і протеїнові смузі – ось деякі з моїх улюблених страв”, – розповіла психіатр Сьюзан Альберс. Мюльштейн також радить звернути увагу на грецький йогурт, моркву і огірки.

Регулярна перевірка

“Коли ви відчуваєте, що починаєте хотіти їсти, запитайте себе, наскільки ви голодні насправді?” – каже дієтологиня. За її словами, від цього безпосередньо залежить прийом їжі: чи буде це невеликий перекус або повноцінний обід.

Крім того, фахівці рекомендували відключати телевізор і гаджети під час їжі, щоб контролювати розмір порцій. За їхніми словами, таке усвідомлене харчування допоможе уникнути переїдання і насолодитися їжею. Також варто збільшити в раціоні кількість клітковини і білка і навчитися їсти повільно. Як пояснили дієтологи, під час повільного пережовування їжі запускається процес, який призводить до вироблення шлунком гормонів, які говорять мозку, що він повний.