Вчені кажуть, що легені після зараження коронавірусом поступово відновлюються, якщо дотримуватися певних правил. Вони назвали способи, що прискорюють лікування органів дихання.

Пульманолог Вікас Маур’я радить пацієнтам з COVID-19 налаштуватися на тривалу боротьбу з хворобою. Новий коронавірус мало вивчений, проте при дослідженні інших штамів спостерігається поліпшення стану органів дихання протягом від півроку до п’яти років. Неправильна робота легенів проявляється у вигляді задишки під час швидкої ходьби або бігу навіть у тренованих людей. Вікас Маур’я закликає тих, хто перехворів коронавірусом не припиняти виконувати фізичні вправи, оскільки подібне навантаження допоможе прискорити лікування.

Поступово легені відновляться і людина перестане відчувати дискомфорт при бігу. Для тренування органів дихання рекомендується їздити на велосипеді, плавати в басейні, гуляти ввечері в парку після скасування карантину і самоізоляції. Крім того, варто приймати препарати, що призначаються лікарями при ГРВІ.

Доктор Пуніт Ханна заявила, що в Південній Кореї, Китаї та Японії не виявили серйозних пошкоджень органів дихання у людей з коронавірусом. У 20% пацієнтів виявили фіброз легені, але він проходить з часом при виконанні фізичних вправ і хорошому харчуванні. У період спалаху хвороби для підтримки імунітету рекомендується вживати вітаміни і збалансовану їжу.