Ймовірно, у кожного з нас є якісь частини тіла або обличчя, розмір яких ми хотіли б зменшити. Але мозок в їх число явно не входить, і ось кілька причин того, чому скорочення обсягу мозку все ж відбувається.

Надлишок алкоголю. Пара келихів вина в тиждень на обсязі мозку ніяк не позначаться. Але якщо ви кожен день не обходитеся без неабиякої кількості спиртних напоїв, то подібне може привести до зменшення обсягу мозку. Дослідження 2007 року показало, що чим більше алкоголь вживає людина регулярно, тим менше у нього мозок за обсягом.

Надлишок кави. Знову – таки, в двох-трьох чашках кави в день немає нічого поганого. Але деякі з нас буквально не розлучаються з цим напоєм і заварюють цілі чайники кілька разів на день. Вчені з Австралії довели, що вживають більше 6 чашок кави в день люди мають на 53% більш високий ризик розвитку старечого недоумства і, як наслідок, скорочення обсягу мозку.

Брак фізичних навантажень. Ось і ще один доказ користі спорту для нашого здоров’я. Якщо у Вашому житті не вистачає хоча б помірних фізичних навантажень на зразок піших прогулянок, плавання, танців або садівництва, то ризик зменшення обсягу мозку вище.

Сильний стрес. У 2018 році було опубліковано дослідження про те, що через постійно високий стрес люди стикаються з порушеннями пам’яті. Високий рівень гормону стресу кортизолу негативно впливає на роботу мозку і на його обсяг.

Нелікована втрата слуху. Проведене в 2014 році дослідження вчених з Університету Джонса Хопкінса показало, що у людей зі слабким слухом мозок скорочується в обсягах швидше. При чому тут велике значення має те, чи лікують вони свою глухоту. Якщо лікування здійснюється, а люди носять слухові апарати, то такого явища, як швидке всихання мозку, не спостерігається. Але за відсутності звукових стимулів погано чують люди менше тренують свій мозок, відчуваючи постійний стрес, і це призводить до його деградації, як пише eatthis.com.