Ця інформація вам здивує! Ви точно про це ще не знаєте…

Травлення діляться на два типи: механічне травлення, яке відбувається у роті, коли їжа фізично розбивається на більш дрібні шматочки і хімічне травлення, яке відбувається в шлунково-кишковому тракті, коли їжа розбивається на маленькі молекули.

Травлення включає в себе прийом їжі через рот, де вона пережовується між зубами в процесі, званому жуванням. Слина, присутня в роті, містить амілазу, яка починає розкладання крохмалю в їжі.

Печінка і підшлункова залоза відіграють важливу роль у травленні. Печінка виробляє жовч (необхідну для травлення), яка поступає в тонку кишку за допомогою жовчної протоки. Підшлункова залоза виділяє соки, які сприяють травленню, а також засвоєнню поживних речовин.

Наприклад, складні вуглеводи в харчових продуктах, таких як рис і хліб, розпадаються на прості цукру, такі як глюкоза. В результаті вони можуть легко засвоюватися організмом для забезпечення енергії для різних клітинних функцій.

Пройшовши через тонку кишку, їжа переходить в товсту кишку, яка поглинає залишилися поживні речовини і воду. Відходи зберігаються в прямій кишці, звідки вони залишають організм шляхом дефекації.

7 цікавих речей, які ми повинні знати про своє травлення:

1. Обсяг шлунка становить 1,5 літра. Але коли ми їмо, він розтягується настільки, що може подвоїти свій розмір.

2. Коли їжа досягає шлунка, вона стискається кожні 20 секунд, щоб змішати її . Їжа перебувати від 3 до 4 годин в шлунку і від 6 до 20 в товстій кишці.

3. Шлунковий сік — це рідина, яка містить соляну кислоту в співвідношенні від 1 до 4%. Ціанід натрію в контакті з соляною кислотою в шлунковому соку перетворюється на синильну кислоту, найшвидший і смертельний отрута: 0,01 грама досить, щоб убити людину за 30 секунд.

4. Перистальтичні рухи ведуть їжу через травний тракт. Ось чому можна їсти навіть лежачи.

5. Якби ми повністю витягли тонку кишку дорослої людини, то її довжина становила б близько 6 метрів. А загальна площа її поверхні (повних складок і ворсинок) складає 300 м2, що еквівалентно розміру тенісного корту.

6. Стрес змінює тип, кількість і різноманітність бактерій, які живуть в шлунку і кишечнику. Оскільки ці мікроби регулюють імунну функцію, при стресі легше викликати запалення шлунка і заразитися хворобами.

7. З харчових продуктів ми отримуємо три види поживних речовин. Вуглеводи, які окислюються при необхідності або, якщо вони залишаються і зберігаються у формі глікогену. А також жири, які окислюються і зберігаються. Білки можуть утворювати тканини (наприклад, м’язи), окислюватися або брати участь в синтезі амінокислот і жирів. Окислені продукти виробляють калорії. Зокрема, грам вуглеводів або грам білка дає 4 калорії; в той час як грам жиру виробляє 9.

Джерело: Будете здоровы