На думку багатьох провідних експертів в галузі охорони здоров’я, немає ніякої необхідності проходити 10 тис. кроків щодня. Фахівці підкреслили, що це поширена помилка, що доводиться численними дослідженнями.

“Кількість кроків, які людина робить за день, не є ідеальним орієнтиром або точним показником фізичного здоров’я. Фактично, концепція проходження мінімум 10000 кроків на день для хорошого здоров’я-результат маркетингу, а не наукових досліджень. [Вона з’явилася], коли японська компанія випустила новий крокомір зі слоганом “пройдемо 10000 кроків в день””, – розповів хірург Кеннет П.Моріцугу.

Згідно з дослідженням, проведеним Brigham and Women’s Hospital при Гарвардському університеті, для того, щоб збільшити тривалість життя досить робити 4400 кроків в день. При цьому ризик передчасної смерті продовжував знижуватися в міру збільшення їх числа, але стабілізувався на рівні приблизно 7500 кроків в день. За словами дослідників, вкрай важливо, щоб прогулянки доповнювалися більш енергійними вправами.

Читайте також:  Названі продукти, які зменшують загрозу утворення каменів в жовчному міхурі

Однак, згідно з науковою роботою, опублікованою в Scientific Reports, слід зосередитися на часі, проведеному на природі, а не на пройденій відстані, пише The Wall Street Journal. Наприклад, прогулянки по лісі, які японці називають “лісовою ванною», виявилися тісно пов’язані зі зниженням артеріального тиску, частоти серцевих скорочень, гормонів стресу, а також тривожності, депресії і втоми”. За даними вчених, в ході цього дослідження 20 тис. осіб повідомляли про хороше здоров’я і самопочуття, коли проводили на природі мінімум 120 хвилин на тиждень. Все, що було нижче цієї позначки, значення для здоров’я не мало.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News