Для збереження здоров’я і гарного самопочуття в зимовий період з її холодами і дефіцитом світла, в раціон слід включити певні продукти харчування. Ці продукти допоможуть організму адаптуватися до погодних умов, що є для нього серйозним стресом.

Про те, що в зимовий раціон слід включити конкретні продукти харчування, розповіла дієтолог Анжеліка Дюваль. За словами фахівця «сезон холодів – серйозний стрес для тонко влаштованої людської системи життєзабезпечення».

У зимовий період, зазначила експерт, організму хочеться більше жирної і гарячої їжі – це дозволяє йому краще адаптуватися до холодів. Дієтолог рекомендує коригувати свій раціон харчування таким чином, щоб потреби організму у необхідних йому поживних речовинах задовольнялися, але і саме харчування при цьому залишалося збалансованим і здоровим.

Читайте також:  Мінус 20 років: яка їжа призводить до передчасного старіння

Що ж потрібно включити в зимовий раціон за порадою дієтолога?

Нерафіновані масла. Вживати масла, за словами дієтолога, потрібно щодня під час сніданку по одній десертній ложці. Натщесерце їсти масла не можна, оскільки вони можуть агресивно впливати на слизову оболонку ШКТ. Вживання масел сприяє підтримці почуття ситості і захищає від зривів на шкідливі продукти, а також сприятливо позначається на зовнішності.

Продукти з підвищеним вмістом йоду. Найпростіше і доступне джерело – водорості. Продукти з йодом потрібно включити в зимовий раціон, оскільки вони забезпечують організм важливими мінеральними речовинами, які оздоровлюють нервову систему, послаблюють вплив стресу, захищають від розвитку депресії.

Читайте також:  Сльозами горю допоможеш: чому плакати потрібно і корисно

Кисломолочні продукти. Дані продукти також слід обов’язково включати в зимовий раціон, так як вони покращують стан кишкової мікрофлори, від якої залежить загальний стан організму, включаючи стан мозку і його когнітивної функції. За словами фахівця кисломолочну продукцію з доданими до неї ягодами і фруктами корисно вживати на сніданок, чергуючи з вживанням каш (з тими ж ягодами і фруктами). Додавати шматочки фруктів і ягід слід самостійно в кисломолочні продукти, що не містять цукру.

Обов’язковий сніданок. Навіть якщо не хочеться, все одно після пробудження потрібно поїсти. Дієтолог попередила: пропуск сніданку змусить організм використовувати свої внутрішні резерви, що спричинить за собою його виснаження і передчасне старіння.

Читайте також:  Медики розповіли про корисні властивості спаржі для зміцнення імунітету

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯК ЗМІЦНИТИ ЗДОРОВ’Я ВЗИМКУ

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News