Клівлендська клініка в США провела дослідження, результати якого показали, що п’яти – і десятивідсоткової втрати ваги після баріатричної операції достатньо, щоб збільшити тривалості життя і знизити ризики для серцево-судинної системи. Втрата ваги класичними способами менш ефективна і вимагає результату в 20 відсотків. Крім цього, баріатрична операція в цілому приносить користь для здоров’я, без залежності від втрати ваги. З результатами можна ознайомитися в журналі Annals of Surgery.

В обсерваційному дослідженні взяли участь 7,2 тис. пацієнтів Клівлендської клініки: 1,2 тис. пацієнтів з ожирінням і діабетом 2 типу, які перенесли баріатричну операцію, а також 5,9 тис. пацієнтам, яким була надана звичайна медична допомога. Близько 80 відсотків пацієнтів страждали гіпертонією, 74 відсотки страждали дисліпідемією (підвищеним рівнем тригліцеридів і холестерину) і 31 відсоток приймали інсулін для лікування діабету.

Читайте також:  Названі головні переваги журавлинного соку

“Після метаболічної операції ризик смерті і серйозних серцевих ускладнень знижується при втраті 5 і 10 відсотків ваги відповідно. У той час як в групі без операції ризики знизилися після втрати 20 відсотків ваги”, – розповідає доктор Алі Амініан, автор дослідження.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News