Біологи відносять нас до всеїдних – людина одночасно і хижак, і травоїдний. Чим загрожує відмова від овочів і фруктів?

Вам складно уявити людину, яка зовсім не їсть фрукти і овочі? А насправді таких чимало. Рослинна їжа багата вітамінами, мінералами, антиоксидантами і клітковиною. Тому відмова від фруктів і овочів позначиться на всьому організмі.

Перш за все, постраждає травна система. Клітковина допомагає процесу травлення і сприяє виведенню відходів. Тому незабаром після відмови від рослинної їжі почнуться проблеми з травленням і стільцем, здуття живота, болі.

Вітаміни, мінерали і клітковина сприяють регуляції рівня цукру, холестерину і кров’яного тиску. Велика кількість жирної і багатої швидкими вуглеводами їжі тільки погіршити ситуацію – цукровий діабет, тромбоз і гіпертонія можуть розвинутися досить швидко. Крім того, серйозно зростає ризик ожиріння.

Чималу роль у захисті нашого здоров’я відіграють антиоксиданти. Як показують дослідження, щоденне вживання трьох порцій, тобто, приблизно 350 грамів, свіжих овочів і фруктів допомагає значно знизити ризик раку. При відмові від овочів і фруктів знизиться імунітет і погіршиться загальний стан. Крім того, знизиться працездатність.

Вчені вважають, що найкращий варіант – збалансоване харчування. Рекомендується скорочувати кількість червоного м’яса в раціоні, але повна відмова від якоїсь групи продуктів не вітається.