Хвороба Альцгеймера залишається серйозною медичною проблемою у всьому світі. Фактори ризику цього стану добре відомі, але нові дослідження виявляють безліч інших елементів, що впливають на неврологічне здоров’я.

Так згідно південнокорейському дослідженню, опублікованому в журналі Diabetology and Metabolic Syndrome, метаболічний синдром може збільшити ймовірність хвороби Альцгеймера в 11 разів, передає Express.

“Метаболічний синдром був пов’язаний з хворобою Альцгеймера, але не з судинною деменцією. У пацієнтів з метаболічним синдромом ймовірність розвитку хвороби Альцгеймера в 11,48 разів вище, ніж у пацієнтів без метаболічного синдрому”, – розповідає де Хен Чжон, один з авторів дослідження.

Судинна деменція була пов’язана лише з кількома факторами ризику, які могли вплинути на стан судин, а не на метаболічний синдром. Вчені припустили, що зв’язок між метаболічним синдромом і деменцією буде варіюватися в залежності від типу деменції.

Для свого дослідження команда проаналізувала дані вибірки з більш ніж 84 тис. осіб у віці 60 років і старше. Вчені класифікували учасників залежно від типу деменції. Після цього була використана логістична модель для аналізу взаємозв’язку між формами деменції і метаболічним синдромом.