Багато хто любить курячу печінку за її насичений смак та текстуру. До того ж її легше їсти, ніж яловичу або свинячу, оскільки вона м’якша і менш специфічна, пише Yahoo News Japan.

За словами експертів, у 100 грамах курячої печінки міститься 111 кілокалорій, тобто вона не така калорійна, як яловича чи свиняча. Цей продукт багатий на білок (18,9 грама). У курячій печінці мало вуглеводів, а це робить її добрим джерелом протеїну.

У цьому продукті міститься залізо, яке виконує функцію перенесення кисню по організму людини та запобігає залізодефіцитній анемії.

У курячій печінці є цинк, необхідний для підтримки здоров’я шкіри та слизових оболонок. Цей елемент відіграє важливу роль у роботі імунної системи. Дефіцит цинку призводить до повільного загоєння ран та порушення смаку.

Вітаміни групи B беруть участь у виробленні енергії, вуглеводів, білків та жирів. Вони також містяться в курячій печінці, як і вітамін А, який покращує здоров’я шкіри та підтримує зір.

Організм використовує холестерин як матеріал для створення клітинних мембран і гормонів, проте при його надлишку в крові виникає дисліпідемія, що призводить до атеросклерозу, тому курячу печінку потрібно вживати з обережністю.

Споживання холестерину не повинно перевищувати 200 міліграм на день, а куряча печінка містить 370 міліграм холестерину на 100 грамів, тобто майже вдвічі більше за норму. Експерти закликають стежити за рівнем холестерину у крові.