Рак легенів дуже поширений в Україні через те, що багато наших співвітчизників курять. Експерти назвали продукти харчування, що захищають від розвитку небезпечної хвороби.

Щороку в Україні діагностується більше 13 000 випадків раку легенів, багато з яких, на жаль, закінчуються смертю. Більш ніж в 90% випадків рак легенів пояснюється курінням – це найголовніший фактор ризику, виключивши який можна набагато знизити небезпеку хвороби. Але існують і певні продукти харчування, які допомагають у захисті від найпоширенішої в нашій країні чоловічої пухлини. Зокрема, до них відноситься достатня кількість фруктів і овочів в раціоні. Можливо, це і звучить банально, але практика показує, що більшість українців недоотримує фрукти і овочі навіть у тому випадку, якщо живуть на дачі.

Дослідження довели, що вживання дієти з низькою кількістю жиру та високим рівнем харчових волокон, в яку входять не менше 5 порцій фруктів і овочів на день, майже на 10% знижує ризик розвитку раку легенів, а також інші види злоякісних новоутворень та хвороб серця. Також в цей раціон корисно включати цільнозернові продукти. Ну а якщо людина не вживає фрукти і овочі в необхідному обсязі, то у неї, навпаки ризику раку легенів зростає на 10%, як показало те ж дослідження.

Додатковий захист від раку легенів крім відмови від куріння і правильної дієти дають регулярні фізичні навантаження, а також обмеження контакту з канцерогенами на роботі. Це актуально для людей, що працюють з різного роду токсичними хімічними речовинами. В першу чергу, для легенів небезпечний азбест, так як він є другим найпоширенішим фактором ризику раку легенів після куріння.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 6 ОЗНАК РАКУ ЛЕГЕНЬ

Джерело: МедікФорум