Причини розтяжок на шкірі можуть бути самі різні: від істотних коливань у вазі і до серйозних гормональних змін в організмі. Усунути розтяжки можна, але тільки в тому випадку, якщо почати лікування на ранніх етапах.

Ці неприємні смужки

Переважній більшості представниць прекрасної статі не з чуток знайомі розтяжки на шкірі. За статистикою, більше 50% жінок стикалися з появою некрасивих смужок в області стегон, грудей і живота. Спровокувати появу розтяжок (або стрий) може різке схуднення, вагітність, годування грудьми і безліч інших обставин.

Чому виникають розтяжки?

Розтяжки бувають трьох видів: маленькі рожево-білі, білясті ниткоподібні смужки і поздовжні бордово-сині смуги, які світлішають з часом.

Читайте також:  Влияние стресса на репродуктивное здоровье и способы управления им

Розтяжки, які виникають внаслідок стрімкої втрати ваги, як правило, розташовуються вертикально. Якщо стрії горизонтальні, то, швидше за все, їх поява викликана ендокринними порушеннями.

Відзначимо, що розтяжки з’являються не тільки через перерозтягнення шкіри. Поява стрий зазвичай викликається надмірною секрецією гормону надниркових залоз – кортизолу, який сприяє витонченню і розриву волокон шкіри.

Розтяжки в області стегон, сідниць або живота можуть виникати при вагітності, значних коливаннях у вазі або при статевому дозріванні. Появі розтяжок також схильні і спортсмени, особливо культуристи, у яких відзначається стрімкий набір м’язової маси.

Тривалий прийом стероїдних гормонів також може викликати появу розтяжок по всьому тілу, навіть на обличчі.

Читайте також:  Що таке фільтр для води: переваги використання

Розтяжки
 

Чи можна позбутися від розтяжок?

Ефективність лікування розтяжок безпосередньо залежить від того, як скоро було розпочато лікування. Якщо почати косметологічне лікування на ранніх етапах розвитку захворювання, то є непогані шанси повністю усунути стрії. Що ж стосується розтяжок, що виникли більше року тому, то вони, як правило, світлі і рубцева тканина в них повністю сформувалася, що робить їх менш сприйнятливими до лікування. Повністю позбутися від старих розтяжок неможливо, але за допомогою сучасних косметологічних процедур їх можна зробити майже непомітними.

Попередити появу розтяжок можна за допомогою спеціальних кремів з ефірними маслами, а також еластином і колагеном. Якщо ви худнете, то рекомендується щодня ставати під контрастний душ, що дозволить вам знизити ймовірність появи стрий.

Читайте також:  Пресотерапія: огляд процедури

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВІДНОВЛЕННЯ ГРУДЕЙ ПІСЛЯ ВАГІТНОСТІ

СПЕЦІАЛЬНА ДІЄТА ПРИБЕРЕ ЖИР З ПРОБЛЕМНИХ МІСЦЬ