Часто ми приділяємо здоров’ю кісток і суглобів мало уваги, але всі, хто вже мають з ними проблеми однозначно скажуть вам, що хворобам опорно-рухової системи краще запобігти, ніж лікувати.

Ми розберемося з двома небезпеками, якими загрожує їжа кісткам і суглобам. Це відкладення солей і вимивання кальцію. І те, і інше дуже небезпечно і може привести до серйозних проблем. Відкладення солей, наприклад, може повністю позбавити суглоб рухливості, а недолік кальцію загрожує не тільки переломами, але і руйнуванням зубів.

Найнебезпечніші продукти для кісток і суглобів це алкоголь і сіль. Алкогольні напої завдають шкоди всьому організму, в тому числі, кісткам. Щоб «переварити» алкоголь, організму потрібно дуже багато води. Він забирає рідини з багатьох органів, а при цьому у великій кількості вимивається кальцій. Сіль, якщо ви занадто нею зловживаєте, не тільки може «відкладене» на суглобах, але також сприяє вимиванню кальцію з організму.

До речі, захоплюватися не варто будь-якими напоями – пийте стільки, скільки потрібно, адже разом з надлишком рідини, бактеріями і продуктами життєдіяльності з організму вимивається і кальцій. Особливо обережно потрібно ставитися до кави. Цей напій не слід вживати без міри – в ньому також містяться речовини, що вимивають кальцій.

Крім того, порушувати засвоєння кальцію можуть безліч продуктів. Найкраще кальцій засвоюється разом з вітамінами D і K, а ось вітамін А може йому перешкодити. Також кальцій не дуже добре засвоюється, якщо ви їсте занадто багато білка або клітковини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПРОДУКТИ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я СУГЛОБІВ

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ХРУСТЯТЬ СУГЛОБИ