ГоловнаНовини Здоров'яВченими названі небезпечні міфи про догляд за шкірою

Вченими названі небезпечні міфи про догляд за шкірою

Ряд зарубіжних фахівців, косметологів і дерматологів, прокоментували популярні твердження про догляд за шкірою. З якими з них експерти погодилися, але якісь теорії визнали абсолютно невиправданими.

Догляд за шкірою

Так, медики висловилися про те, що шкіра може звикати до використання зволожуючих косметичних засобів, і починає «лінуватися», перестає сама забезпечувати собі зволоження. Про це пише MedAboutMe. Але, як вважають фахівці, механізм зволоження шкіри занадто складний, щоб на нього могла впливати косметика.

Він залежить від виробництва гіалуронової кислоти і сального секрету, ці внутрішні процеси організму залежать швидше від генетики. Креми заповнюють недолік зволоження шкіри, але тільки у верхньому шарі, відзначають вчені.

Одна теорія говорить, що базова засмага захищає шкіру від опіків. Що думають наукові фахівці? На їхню думку, поняття «базова засмага» не має відношення до здоров’я – сам факт того, що у шкіри змінився світлий колір на більш темний, говорить перш за все про її пошкодження.

Читайте також:  9 найбільш корисних продуктів для здоров'я печінки

Часто можна почути, що прищі на шкірі не з’являються від продуктів, їх провокують суто внутрішні процеси в організмі, пов’язані з гормонами. Насправді, можуть. Про це, зокрема, заявила ад’юнкт-професор дерматології Єльської школи медицини Гохара Мона. За її словами, шкіра вимагає здорового харчування, і якщо дотримуватися певних правил протягом трьох місяців, позитивні зміни в стані шкіри стануть очевидні. Фахівці з Американської академії дерматології вважають гіршими продуктами для шкіри ті, що містять рафінований цукор і борошно, здатні активізувати запальні процеси і підвищене саловиділення.

Ви теж робите зарядку для обличчя, щоб підтягнути шкіру і виглядати молодше? За словами доктора медичних наук, дерматолога Девіда Банку, методики омолодження обличчя за принципом фейс-ліфтингу в реальності малоефективні, а іноді навіть можуть і зашкодити. Ці вправи тонізують лицьові м’язи, – але на пружність шкіри і її моложавість вони не впливають. Більш того, регулярні лицьові рухи можуть призвести до руйнування колагену – головного «білка молодості» для шкіри, переконаний дерматолог.

Читайте також:  Вчені-дієтологи назвали 5 видів їжі, яка зміцнює імунітет

Певні косметичні засоби допомагають перемогти целюліт. Скільки кремів і скрабів від целюліту ви вже купили? Вчені радять запам’ятати: за утворення целюліту відповідальні генетична схильність, гормональний фон, обмін речовин, спосіб життя. Будь-які народні та косметичні засоби можуть покращити вигляд шкіри в цілому, але целюліт при цьому не проходить. Целюліт – це стан шкіри, а не її хвороба.

Потрібно вибирати хороші креми під очі, які дійсно працюють і допомагають позбавитися від набряків і темних кіл. Подібна думка звучить нерідко. Але чи справді в цьому випадку дорогий крем краще дешевого? Ось що думають експерти: косметика для шкіри навколо очей може бути ефективною, якщо проблеми з шкірою обумовлені тільки недоліком відпочинку і сну. Але якщо проблема тих же набряків під очима пов’язана з порушеннями роботи серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту, печінки і нирок, не допоможе навіть найдорожчий косметичний засіб.

Читайте також:  6 ранніх ознак предіабету, які варто знати кожному

Прокоментували дерматологи і думку про те, що прохолодна вода корисна для шкіри – скорочує пори і підтягує. Вони відзначили, що холодна вода ніяк не впливає на розмір пор людини, який визначений суто генетичними факторами. З цієї ж причини гаряча вода не розширює пори на шкірі.

Ще одну пораду – спати на шовковій наволочці для запобігання зморшок – вчені також оцінили досить скептично. Утворення зморшок сприяє фотостаріння, пов’язане з впливом УФ-променів, це приблизно 90% процесу зовнішнього старіння. Наволочки з будь-якої іншої гладкої тканини малоефективні в якості способу профілактики зморшок, оскільки людина за ніч багато разів змінює положення тіла, а третина нічного відпочинку проводить на спині, зморшки просто не встигають сформуватися через те, як вона спить.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News