Багато хто побоюється, що з віком почнуть втрачати пам’ять. Цей процес може бути початком серйознішої проблеми — деменції, одним із видів якої є хвороба Альцгеймера.

Всі розуміють, що дієта впливає на зовнішній вигляд людини, але мало хто замислюється про її вплив на мозок. Вчені з Університету штату Огайо США представили нову роботу в журналі Brain, Behavior, and Immunity.

Вони провели дослідження на щурах різного віку. Одна група утримувалась протягом місяця на чіпсах, готових заморожених стравах і м’ясних делікатесів (приклад нездорової дієти). В результаті поведінкові випробування показали, що у літніх щурів виникли проблеми з пам’яттю. Аналогічного ефекту молоді тварини не спостерігалося.

Доцент кафедри психіатрії та поведінкового здоров’я, науковий співробітник Інституту досліджень поведінкової медицини Університету штату Огайо

Вчені виявили проблеми з мигдалеподібним тілом та гіпокампом. Ці частини мозку регулюють емоції, навчання та пам’ять відповідно. На відміну від молодших щурів, у літніх тварин, які сиділи на хворої дієті, спостерігалися запальні реакції обох областях мозку.

«Миндалевидне тіло у людей пов’язане зі спогадами, емоційними подіями — страхом та тривогою. Якщо ця галузь мозку не працює, сигнали про небезпеку можуть сприйматися неправильно», — розповідає Рут М. Барр’єнтос, доцент кафедри психіатрії та поведінкового здоров’я, науковий співробітник Інституту досліджень поведінкової медицини Університету штату Огайо.