Коли печінка переповнюють токсини, це призводить до виникнення різноманітних проблем зі здоров’ям.

Печінка є головним органом тіла, який фільтрує, але її можливості не безмежні. Фастфуд, а також оброблені продукти, що містять насичені жири, доданий цукор та синтетичні інгредієнти, можуть легко перевантажити цей «фільтр», в результаті печінка гірше справляється зі своєю роботою.

Коли токсини починають заповнювати печінку, виникають втома, нудота, здуття та проблеми зі стільцем, а у важких випадках розвивається печінкова недостатність. Хороша новина, що деякі продукти допомагають очищати печінку від токсинів, забезпечувати її правильну роботу. Одним із таких продуктів є часник.

Що робить часник настільки ефективним чистильником печінки?

Пряний овоч не виводить токсини безпосередньо. Натомість він допомагає збільшити природне вироблення глутатіону – антиоксиданту, що захищає печінку від окисного стресу, що викликається шкідливими вільними радикалами. Це покращує функціонування печінки, робить її менш схильною до запалення, хвороб. Фахівці констатують, що з віком здатність організму виробляти глутатіон знижується, і найпростішим ефективним способом підвищити його рівень є додавання до раціону часнику.

До того ж овоч містить селен. Цей мікроелемент, подібно до глутатіону, діє як антиоксидант, покращуючи захист печінки від токсинів.

Як краще їсти часник. Корисніше вживати в сирому вигляді, причому перед їжею слід нарізати або роздавлювати – це сприяє вивільненню корисних сполук овочів.