Батьки, які цілують своїх дітей в губи ще до появи у них корінних зубів завдають шкоди здоров’ю порожнини рота дитини. Про це попереджають британські стоматологи.

Останнім часом численні знаменитості, які стали татами і мамами, почали викладати в мережу знімки, на яких вони цілують своїх нащадків прямо в губи. При цьому нескладно припустити, що у малюків ще не виросли корінні зуби, що і послужило приводом для коментарів з боку британських стоматологів. Їх критиці піддалися такі зіркові батьки, як Девід Бекхем, Кеті Прайс і Олівія Уайлд. Відзначимо, що даний прояв ніжності критикується і з боку численних рядових користувачів інтернету, які вважають такі поцілунки «неправильними» і «дивними».

«Зуби дитини не здатні протистояти дії шкідливих бактерій, що робить їх більш уразливими перед інфекціями, – говорить відомий британський дантист доктор Річард Маркес. – У дитячих зубів інший різновид емалі і дентину, ніж у дорослих зубів. Ця емаль тонше, вона не така міцна, як у дорослих людей, і частіше піддається карієсу. Саме тому батьки не повинні передавати дітям свою слину з поцілунками, так як тим самим передаються і небезпечні бактерії. Вони навіть можуть вплинути на м’які тканини і ясна перед тим, як зуби дитини повністю сформуються».

Доктор Маркес підкреслює, що такі поцілунки можуть стати причиною передачі вірусів застуди та грипу, і навіть герпесу. Більш того, тати й мами не повинні ділити з малюками столові прилади, а також дути на їх їжу, для того, щоб охолоджувати її – тим самим туди знову-таки проникають бактерії. Молодим батькам необхідно обов’язково регулярно відводити малюків до стоматологів, починаючи з шестимісячного віку.

Джерело: МедікФорум