Journal of Hepatology опублікував дані, отримані в ході нового дослідження з вивчення властивостей червоного м’яса і його реальної загрози для здоров’я людини.

Авторами роботи стали вчені з університетів Тель-Авіва і Хайфи. Вони проаналізували дані про харчування, якщо співвіднести їх з показниками здоров’я у майже 800 ізраїльтян віком від 40 до 70 років.

Дослідників цікавило, зокрема, який тип м’яса воліли випробувані і якими методами приготування при цьому користувалися. Аналіз зібраних даних показав, що велика кількість червоного м’яса, а також м’ясопродуктів в раціоні людей корелює з ризиком їх постраждати від цілого ряду захворювань.

«У тих, хто їсть багато червоного м’яса, а також ковбаси, сосисок, шинки, підвищений ризик неалкогольної жирової дистрофії печінки, при якій в клітинах печінки накопичуються клітини, які містять жир – ліпіди. Це тяжке хронічне захворювання може привести до цирозу, раку печінки і смерті», – зробили висновок фахівці.

Крім того, зібрані ними дані показали, що постійне вживання червоного м’яса та продуктів його переробки сприяє розвитку інсулінорезистентності – стійкості тканин до інсуліну. На тлі цього порушення розвиваються цукровий діабет і серцево-судинні хвороби.

«Особливо високі шанси розвитку резистентності до інсуліну у тих, хто віддає перевагу стейкам», – конкретизували автори проекту.

Джерело: МедікФорум