Вчені з Університету Торонто провели дослідження, в ході якого презентували Звід порад для допомоги людям з мігренню вести нормальне і щасливе життя. Відповідна публікація з’явилася на сторінках Annals of Headache Medicine Journal.

Вчені витратили на вивчення життя людей, які страждають від мігрені, довгі 10 років. Фахівці відстежували наслідки недуги для психічного здоров’я, в числі яких депресії та інші тривожні розлади.

В цілому автори дослідження проаналізували стан 2 186 осіб, що проживають в Канаді. Виявилося, для збереження здоров’я психіки таким пацієнтам необхідно майже щодня відчувати почуття задоволення і щастя. При цьому також важливі соціальне і Психологічне благополуччя і відсутність стресових ситуацій.

Виявилося, якщо в оточенні хворого на мігрень є хоча б одна людина, якій можна довіряти, шанси на здорове життя зростали в 4 рази. При цьому якщо люди зверталися до релігійних і духовних практик, даний показник у них збільшувався на 86%.

Вчені відзначили, що фізичне здоров’я пацієнтів з мігренню впливає на психічну рівновагу. Даний та інші фактори автори роботи рекомендували враховувати медикам.

Джерело: medicalxpress