Для того щоб схуднути однієї дієти недостатньо. Фізична активність дозволяє спалити зайві калорії і поліпшити обмін речовин.

Комплексний підхід

Всі знають, що ефективне зниження ваги досягається шляхом поєднання правильного дієтичного харчування з фізичними навантаженнями. Якщо ви обмежитеся лише дієтою, то, схуднувши, ризикуєте отримати в’яле тіло з обвислою шкірою, так як ваші м’язи не будуть в тонусі. До того ж, без фізичних навантажень обмінні процеси сповільнюються. Організм відчуває не добре харчування і поступово перебудовується на економічний режим роботи. Тепер у нього кожна калорія на рахунку і спалювати даремно організм їх не стане. Таким чином, кинувши дієту, ви ризикуєте набрати втрачені кілограми з надлишком. Нерідко буває так, що після дієти людина набирає навіть більше, ніж втратила.

Якщо ж ви будете систематично займатися спортом, то потреба в суворій дієті відпаде, так як ви будете регулярно втрачати якусь кількість калорій на добу. Більш того, наведена в тонус м’язова система буде споживати значно більше енергії. Тобто, розвиваючи мускулатуру, ви прискорите свій обмін речовин, тим самим процес схуднення буде йти швидше. Проте варто вважати, що якщо ви займаєтеся спортом, тобто вам можна що завгодно і коли завгодно. Низьковуглеводне харчування залишається в силі. Тут головне рахувати калорії. Строго обраховуйте калораж денного раціону та втраченої енергії за добу. Сьогодні зробити це дуже просто. Енергетична цінність кожного продукту відома, а витрати енергії на той чи інший вид фізичної діяльності можна легко розрахувати в так званих калькуляторах калорій.

Тут ми розглянемо найефективніші види фізичних навантажень, які дозволять вам схуднути в короткі терміни.

Спортивна ходьба

Складно знайти альтернативу ходьбі! Це, мабуть, найефективніший і в той же час безпечний вид фізичних навантажень. Ходити можуть люди навіть з дуже великою вагою, так як біг при занадто великій масі тіла протипоказаний. Найкраще ходьбою займатися в лісі або в парку. Свіже повітря наситить ваші клітини киснем, що активізує процеси окислення жирів. Відзначено, що ходьба допомагає боротися зі стресами, які часто зустрічаються у людей із зайвою вагою. Якщо немає можливості спеціально відводити час для ходьби, то робіть це по дорозі на роботу. Виходячи з дому на роботу, пройдіть пару зупинок пішки, і стільки ж по поверненню додому. Вже через 2 тижні ви відчуєте результат.

Прогулянка на велосипеді

Ефективні вправи для схуднення

Попереду нас чекає як мінімум півроку теплої погоди. Саме час сідати на велосипед і крутити педалі. Для багатьох тих, що худнуть велопрогулянки є справжньою панацеєю. Крім того, що це вельми ефективна (за годину їзди можна спалити до 700 кілокалорій!) вправа, так вона ще й дуже приємна. А це дуже важливо, так як вам не потрібно буде себе пересилювати для того щоб зайнятися спортом.

Присідання з гантелями

Станьте прямо, ноги тримайте на ширині плечей і злегка розведіть носки. Візьміть гантелі, вигніть спину, а руки нехай будуть вздовж тіла. У такому положенні присідаємо при вдиху до тих пір, поки стегна не будуть паралельні підлозі. У такому положенні потрібно затриматися на кілька секунд, після чого, повертайтеся в початкове положення і зробіть видих. Цю вправу потрібно виконати в 3 підходи по 30 разів кожен.

Хула-хупа

Заняття з обручем (або хула-хупа) – дуже ефективна вправа для тих, хто хоче скинути зайву вагу. Приділяючи цьому заняттю 15-20 хвилин в день, ви досягнете непоганих результатів уже через 10-15 днів. Заняття з обручем чудово тренує серцево-судинну систему. Крім того, вправа масажує внутрішні органи, зокрема кишечник, що сприяє гарному травленню і запобігає розвитку запорів.

Стрибки на скакалці

Скіппінг – прекрасний вид фізичних навантажень, що дозволяє вам знайти стрункість. Стрибаючи на скакалці протягом 15 хвилин зі швидкістю 100 стрибків у хвилину, людина масою тіла в 70-75 кілограм втрачає до 200 кілокалорій! А якщо довести швидкість до 150 – 200 стрибків на хвилину, то за цей же час вдасться витратити більше 300 ккал! Крім втрачених калорій ви також позбавитеся від обвислої шкіри і підтягнете своє тіло.

Плавання

Записатися в басейн з метою скинути кілька кілограмів – це чудова ідея. Якщо інші види фізичних навантажень надають значні навантаження на хребет, то у плавців вона мінімальна. Займаючись плаванням всього півгодини, ви зможете спалити близько 400 кілокалорій.

Заняття плаванням чудово справляються з целюлітом. Шкіра на стегнах розгладжується, а при систематичному відвідуванні зникає зовсім.

Існує ще маса інших видів фізичної діяльності, які допоможуть вам впоратися із зайвою вагою. Це і аеробіка, танці, лижі, катання на роликових ковзанах, йога та багато іншого. При виборі того чи іншого виду спорту віддавайте перевагу тому, який вам найбільше підходить. Дуже добре, якщо від занять спортом ви будете отримувати задоволення. Так ви зможете досягти значних успіхів. І пам’ятайте, у спорті найголовніше – це систематичність. Нерегулярні заняття бігом, плаванням або їздою на велосипеді подарують вам на час гарний настрій, проте не вирішать вашу основну проблему.

Успіхів!