Зниження когнітивних функцій у старості є частим явищем, однак не завжди погана пам’ять або скорочення мовлення говорить про деменцію. Проте вчені з’ясували, що одночасне зниження функцій мозку та швидкості ходьби різко підвищує ризик розвитку недоумства. Про це йдеться у новому дослідженні, опублікованому в JAMA Network Open.

В експерименті брали участь 16855 осіб віком від 70 років. “Швидкість ходи і такі показники когнітивних функцій, як загальні здібності мозку, пам’ять, швидкість обробки інформації та швидкість мови, оцінювалися у всіх учасників на початку дослідження і щорічно до його завершення”, – йдеться в науковій статті. При цьому фахівці брали до уваги країну, вихідний темп ходьби та рейтинг пізнання.

У ході дослідження вчені з’ясували, що всі категорії людей зі зниженням когнітивних функцій та скороченням швидкості ходьби мали підвищений ризик деменції. Проте саме комбінація повільної ходи та погіршення пам’яті виявилася найнебезпечнішою. Ці дві зміни в організмі різко збільшують ризик недоумства.

При цьому уповільнення ходи та погіршення функцій мозку та окремо вважаються провісниками деменції. Проте їхня комбінація дає більш несприятливі прогнози. Всі учасники дослідження на початку експерименту були здорові, тому при найменших змінах рекомендувалося пройти обстеження, тим більше, що для вимірювання швидкості ходьби не потрібно якогось спеціального обладнання, а лише секундомір, заявила доктор Мішель Каллісая в бесіді з Medscape.

Експерт наголосила, що темп ходи в принципі є показником загального стану здоров’я. І після 50 років він починає зазнавати змін.