Епілептичний напад – це поява вогнища патологічного збудження в головному мозку. У результаті людина втрачає здатність керувати своїми діями і контролювати фізіологічні процеси, страждає від судом. Такі стани можуть бути небезпечні не тільки для здоров’я і життя хворого, але і для оточуючих. Часті напади епілепсії з часом призводять до зміни особистості, так як призводять до органічного ураження мозку.

Що може викликати епілепсію?

Епілепсія може бути викликана зовнішніми або внутрішніми причинами. Дія деяких ліків і токсичних речовин, травми голови, родові травми у дітей, пухлини головного мозку, менінгіт та енцефаліт, зміни електролітного складу крові, порушення вуглеводного обміну, геморагічний інсульт, післяопераційні рубці – все це фактори, які можуть призводити до розвитку епілепсії.

Але навіть на тлі загального здоров’я, без будь-яких причин, великий епілептичний напад може застати зненацька. Особливо небезпечні судомні напади у водіїв: у таких випадках часто виникають аварійні ситуації, гинуть люди.

судоми у дитини

Чи можна вилікувати епілепсію?

Якщо відома причина, наприклад, пухлина головного мозку, то лікування епілепсії полягає у видаленні пухлини, якщо це можливо. Таким же чином може бути видалений рубець або гематома в мозку.

Припинення контакту з отруйною речовиною, скасування невідповідних ліків, відновлення електролітного балансу та обміну – відразу або незабаром також призводять до припинення нападів.

Але якщо виникнення вогнища електричного збудження в головному мозку не піддається поясненню, то стримувати напади можна ліками.

Протиепілептичні препарати приймають протягом усього життя, оскільки їх ефективність обмежена лише здатністю запобігати нападам, але не позбавляти від епілепсії. Тим не менш, з віком частота та інтенсивність епілептичних нападів може знижуватися, що дає можливість повного скасування протисудомних препаратів, без шкоди для стану пацієнта.

пухлина головного мозку

Що робити, якщо вам поставили діагноз «епілепсія»?

Існує безліч приводів, які дадуть вам сили жити далі. У першу чергу – епілепсія вже далеко не таке грізне захворювання, яким воно було описано в класичній літературі. Сьогодні лікарі володіють сучасними засобами контролю виникнення нападів за допомогою сучасних протисудомних ліків.

Часто, при правильно підібраному лікуванні, людина переживає тільки один епілептичний напад за все життя. Саме той, який став приводом запідозрити хворобу, – дебют епілепсії. Але навіть якщо так трапляється, що доводиться коректувати дозу препарату, або змінити ліки, – ви все-одно будете в більш вигідному становищі, ніж могли б бути навіть в середині 20 століття.

У вас є привід переглянути своє ставлення до життя. Навіть якщо ви хворі, то це не робить ваше життя менш цінним і цікавим. Тепер у вас буде більше мотивації правильно харчуватися і повноцінно відпочивати. Плануйте важливі зміни, або працюйте над поліпшенням того, що вже маєте. Ви, як ніхто, знаєте цінність кожному дню, проведеному в доброму здоров’ї.

Ви отримаєте підтримку від рідних і друзів, і завжди будете знати, хто з людей по праву може називати себе вашим другом.

Немає гарантії, що ваша патологія передасться у спадок вашим дітям, але така ймовірність, звичайно ж, існує. Буде правильно, якщо при створенні сім’ї ви повідомите про ваше захворювання нареченій / нареченому. Людина завжди повинна знати, з чим їй може доведеться зіткнутися, щоб зробити усвідомлений вибір і бути готовим. Так ви захищаєте і себе від непередбаченої реакції людини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЕПІЛЕПСІЯ: ПРИЧИНИ, ВИДИ ТА ЛІКУВАННЯ

ПСИХОЛОГ, ПСИХОТЕРАПЕВТ І ПСИХІАТР: ДО КОГО ЗВЕРНУТИСЯ?