Неврологи попередили, якими негативними наслідками загрожує людині тривалий перегляд телевізора. Висновки за підсумками дослідження зроблені британськими вченими, що представляють Університетський коледж Лондона.

Учасниками наукової роботи стали понад 3,6 тисячі добровольців віком від 50 років і старше. На початку експерименту експерти оцінили когнітивне і фізичне здоров’я громадян. По закінченні дослідження всі дані збиралися заново, також респонденти відповіли на питання про те, скільки часу зазвичай витрачають на перегляд телевізора. У підсумку виявилося, що ті, хто дивиться останній більше трьох годин на день, зазвичай мають гіршу словесну пам’ять.

Якщо витрачати на перегляд програм і фільмів до 3,5 години на добу, то показники вербальної пам’яті, відповідальної за запам’ятовування текстової інформації, знижуються на 8-10%. Якщо ж людина залишалася біля телевізора менше трьох годин, скорочення досягало 4-5%. Впливати на пам’ять здатний в тому числі зміст передач, не остання роль за емоційним і візуальним навантаженням, що надається на мозок.

Негативний вплив на стан головного мозку надає і тривале перебування людини в сидячому положенні, підкреслюють фахівці. Нерідко негативний ефект обумовлений тим, що перегляд телевізора замінює індивіду ряд інших занять, включаючи читання, різного роду культурні заходи або гри в компанії, які добре допомагають розвитку пам’яті.