Вчені довели прямий зв’язок між вживанням певних продуктів і тривалістю життя. Так, дієтолог Марія Мухіна назвала шість продуктів, у складі яких є антиоксиданти – речовини, які зупиняють повільне вмирання клітин організму, передає «Аргументи і Факти».

Першим у списку “молодильних” продуктів виявився зелений чай. Це лідер за кількістю антиоксидантів, легкий сечогінний засіб, а так само каталізатор обмінних процесів. Його можна і потрібно пити щодня – радять дієтологи.

Далі в списку продуктів молодості – фініки, їх ще називають «ягоди життя». Фініки містять 23 амінокислоти, в тому числі і ту, яка відповідає за наш настрій, є стабілізатором психіки. А глютамінова кислота, яка є у фініках, допомагає роботі шлунково-кишкового тракту. Нікотинова кислота, яка так само міститься в «ягодах життя», відновлює пошкоджені клітини.

Третій продукт – обліпиха. Вона містить величезну кількість вітаміну A. Він – каталізатор окислювально-відновних процесів, необхідних для молодості шкіри і очей.

Далі в “списку молодості” дієтологів кисломолочна продукція: сир, кисле молоко, йогурти, кефір, кумис. У складі натуральних кисломолочних продуктів містяться корисні амінокислоти, вітаміни, а ще кальцій, селен, фтор і мідь.

П’ятою в списку “молодильних” продуктів йде чорниця. Ця ягода так само, як і обліпиха сповнена мікроелементами, серед яких на особливому місці марганець. Він бере участь у формуванні гіалуронової кислоти, а також необхідний для синтезу гормонів і клітин крові. Має чорниця і ще один корисний елемент – антоціани, що володіють протипухлинною активністю.

І заключним продуктом молодості виявився помідор. Головне достоїнство томатів – антиоксидант лікопін. Він захищає від ракових і серцево-судинних хвороб, рятує від переїдання і набору ваги, стимулює роботу статевої та нервової систем.

Джерело: МедікФорум