Поширена форма раку легенів – аденокарцинома – виявилася пов’язаною з активністю жіночих статевих гормонів.

Давно відомо, що жінки більш схильні до раку легень, і ця хвороба проявляється у них, як правило, більш агресивно, ніж у чоловіків. Однак вченим до цих пір не вдавалося визначити пов’язану зі статтю причину цих відмінностей. Це завдання вирішила міжнародна група вчених, включаючи співробітників Інституту молекулярної біотехнології у Відні (Австрія). Докладніше про цьому дослідженні повідомляє журнал Genes & Development.

Часта форма раку легенів – аденокарцинома – викликається мутацією гена KRAS і протікає в особливо агресивній формі. Детальне дослідження цього типу карциноми показало, що ріст пухлинної тут стимулюється вже відомим сигнальним шляхом RANK/RANKL. Він відомий своїм зв’язком з жіночим статевим гормоном естрогеном, так що він обумовлює схильність жінок до остеопорозу в певному віці.

Читайте також:  Жінок попередили про несподівану причину відчуття туману в голові

Подібну дію сигнального шляху RANK/RANKL у відношенні до остеопорозу та аденокарциномі дозволяє застосовувати в обох випадках однакові ліки. Вже застосовується в лікуванні кісткової хвороби препарат деносумаб, блокуючий RANK також може застосовуватися в терапії гормонозалежного раку легенів.

Джерело: MedikForum